loader image

Bijzondere premières op Festival Circolo

Festival Circolo wordt dit jaar extra spannend! Van 23 t/m 25 oktober transformeren de circustenten in het Spoorpark tot het premiere paradijs.

De voorstellingen CERAMIC CIRCUS van Julian vogel en Meander van Marta & Kim met Knot on Hands en Felix Zech zijn tijdens Festival Circolo voor het eerst op onze aardbol te zien. Twee voorstellingen verleggen grenzen tussen kunst, circus en alles daartussen. Zet je schrap voor deze twee bijzondere premières en ontdek wat je kan verwachten.

CERAMIC CIRCUS – Julian Vogel l Nederlandse Première 23 oktober
Supertalent Julian Vogel weet altijd weer te verrassen. Na zijn studies psychologie en kunstgeschiedenis belandde hij per toeval in het circus, zonder echt te beseffen wat hij aan het doen was. Zijn fascinatie voor objecten en hun onverwachte bewegingen trok hem het podium op. Geïnspireerd door kunstenaars als John Cage, laat Vogel zich leiden door objecten, muziek en de onvoorspelbaarheid van beweging. Zijn werk, waarin hij alles zelf doet van het ontwerpen van objecten tot het componeren van de muziek, creëert een mix van visuele kunst en circus.

In CERAMIC CIRCUS speelt hij met rolschaatsen, fietsen en breekbare porseleinen borden, en verkent hij op speelse wijze de grenzen tussen circus en kunst, met een vleugje absurde humor en eenvoud. Komt het zien tijdens de Nederlandse première op 23 oktober of aanschouw het fragiele werk op 24 oktober in circustent Loup in het Spoorpark! Meer informatie over deze voorstelling lees je hier.

Meander – Marta & Kim met Knot on Hands en Felix Zech l Wereldse première 24 oktober
De voorstelling Meander brengt haar gloednieuwe wereldpremière naar het Spoorpark in Tilburg en zet alles op scherp. Meander viert de constante verandering en de manier waarop onze blik op elkaar en de wereld blijft evolueren. Door hiërarchieën en machtsstructuren los te laten, creëren de performers een ruimte vol nieuwe ontdekkingen, vragen en inzichten. Het gaat om samen ontdekken, groeien en het doorbreken van tradities.

In Meander bundelen vijf circus- en dansartiesten – Marta & Kim, Knot on Hands en Felix Zech – hun krachten. Als een rivier die zijn eigen pad zoekt, klimmen, glijden en verstrengelen ze zich tot één vloeiend geheel, als een zwerm vogels in vlucht. Met drie gezamenlijke overwinningen van de BNG Bank Dans- en Circusprijs en ondersteund door TENT en Dansateliers, komt hun droom tot leven op 24 en 25 oktober in het Spoorpark. Meer informatie over deze voorstelling lees je hier.